Weekly AdWhat's NewTractor Supply AppEarn Rewards with Neighbor's ClubHometown HeroesLife Out Here BlogTSC Exclusive BrandsTop BrandsClearance ItemsBattery FinderOutdoor Power Equipment Parts FinderHitch FinderStens 72 in. High-Lift Lawn Mower Blade for Dixie Chopper XXW 2500 and XXW 4000 Series Mowers, Replaces OEM 30227-72H
Item # 198787599
Neighbor’s Club Members earn points with purchases.
Item # 198787599
This item is available online only
Delivering to
37027
- Specs: Description: Hi-Lift Blade, Length: 24 in., Center hole: 5/8", Width: 2 1/2 in., Thickness: 0.250 in., Heavy Duty: TRUE,
- Replaces OEM Numbers: Bad Boy: 038-7202-00, Dixie Chopper: 227-72H, 30227-72H, 30227-72N
- Compatible With/Replacement For: Dixie Chopper: XXW 2500 and XXW 4000 series; requires 3 for 72 in. deck