Upper Bounce Replacement Trampoline Jumping Mat, 122.83 in., 330 lb. Capacity, Fits 12 ft. Trampoline Frames, UBMAT-12-60-7
Item # 138569199
Neighbor’s Club Members earn points with purchases.
Item # 138569199
This item is available online only
Delivering to
37027
Bring back your Trampoline bounce with this new and strong Upper Bounce Replacement Trampoline Jumping Mat! This trampoline replacement mat is especially designed to fit 12 ft. trampoline frames of all brands and models with 60 V-rings using 7 in. springs. The premium PP mesh material of this trampoline mat provides superior durability while the 8 row stitching prevents the mat from tearing. UV and water-resistant, this new trampoline mat offers a safer long-lasting fun investment!
- This trampoline jumping mat is made for 12 ft. round trampolines of all brands and models with 60 V-rings using 7 in. springs
- UV-resistant, water, and fade resistant jumping mat is long lasting
- Each trampoline replacement mat is made with premium PP mesh material for durability
- 8 row stitching provides the new trampoline mat with extra security that prevents tearing
- Mat Size: 122.83 in
- Weight Capacity: 330 lb.
- Replacement Trampoline Jumping Mat, 122.83 in., 330 lb. Weight Capacity, Fits 12 ft. Trampoline Frames with 60 V-Rings Using 7 in. Springs